Przejdź do treści
Strona główna » O mnie

O mnie

radca prawny Damian Żyła

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył  aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie i złożył egzamin radcowski. Wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie gospodarczym oraz prawie rodzinnym. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców, w tym w obszarze związanym z procesami M&A. Brał udział w wielu badaniach typu due dilligence oraz procesach transakcyjnych związanych z nabyciem jednostki.

W swojej dotychczasowej karierze zawodowej radca prawny Damian Żyła koncentrował się na prawie medycznym. W tym zakresie uczestniczy w obsłudze prawnej podmiotów prowadzących działalność leczniczą, polegającej w szczególności na doradztwie prawnym przedsiębiorstwa, analizie umów o świadczenia opieki zdrowotnej, prowadzeniu postępowań z udziałem Narodowego Funduszu Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, a także udziale w postępowaniach w przedmiocie błędu w sztuce medycznej.

Posiada szerokie doświadczenie w zakresie zawierania i negocjowania kontraktów w imieniu klientów Kancelarii. Reprezentuje klientów w postępowaniach karnych, gospodarczych oraz cywilnych, w tym w zakresie prawa pracy, prawa rodzinnego i opiekuńczego i w postępowaniach administracyjnych przed sądami wszystkich szczebli, włączając Sąd Najwyższy.

Posługuje się językiem angielskim.